Інновації в роботі

Інноваційна програма "Шлях до успіху через самоосвітню діяльність"
Частина -1        Частина - 2
Інноваційна програма "Крок за кроком у майбутнє"
Методичний скрайбінг ЗОШ №6 м.Селидове

             Професія вчителя в усі часи залишалася найбільш шанованою, але одночасно   і     найважчою. Справжній Учитель  - завжди трохи загадка... Що робить учителя Вчителем? Що ним керує? Можливо, любов до свого предмета й хороша професійна підготовка? А може, особиста привабливість чи вміння доступно викладати знання? Чи особливі риси характеру? Чи впровадження у навчально - виховний процес інноваційних технологій ? Що саме? Який він, сучасний учитель? Загадка...
              Згадаймо слова Ш.Амонашвілі: «Учитель, будь сонцем, що випромінює людське тепло, і будь благодатним ґрунтом для розвитку людських почуттів; сій знання не лише в пам’яті й свідомості твоїх учнів, а, передусім у їхніх душах і серцях».
            Труд, Терпіння, Творчість – компоненти, з яких складається професія вчителя. Немає вчителя без труда, немає вчителя без терпіння, немає вчителя без творчості, без сучасних інноваційних підходів до навчально - виховного процесу.
             Учитель повинен йти в ногу з часом: використовувати  у своїй роботі інновації, різні методики, повинен досконало володіти предметом, що викладає. Але передусім він має бути Людиною. Сіяти добре, розумне, вічне, як би важко не було на серці. І, мабуть, це найважче, мати таку силу духу та широту душі.
    На Півночі є мудра притча : «Якщо людині дати одну рибину, вона буде сита один день ,якщо дати дві рибини , вона буде сита два дні , а якщо навчити людину ловити рибу , то вона буде сита все життя». Так і в навчанні – потрібно дати дітям не «заготовку» знань на завтра, а «озброїти» вмінням здобувати ці знання самостійно.
    З цією метою треба зацікавити учнів предметом, уроком …   Сучасному педагогу треба використовувати інноваційні  педагогічні технології , «тримати ніс за вітром» ефективних інноваційних підходів у педагогіці.
            Учитель – від слова вчити. І, на перший погляд, може здатися, що це не так уже і складно. Учитель – це тонкий психолог, актор, що зявляється в різноманітних образах, цікавий оповідач, професіонал у своїй справі, який іде в ногу з інноваціями.
            Учитель дає нам перший, найважливіший життєвий урок: урок добра, порядності, чесності, мужності, любові до своєї землі, своєї Батьківщини.
  Працю справжнього педагога живить віра в людину. Він повинен бути оптимістом, глибоко вірити у сили й можливості дітей, бачити насамперед усе краще, що їм притаманне. Учитель має підходити до кожної дитини з оптимістичною налаштованістю.
            Обов’язковою нормою в ставленні вчителя до учнів є справедливість, бо будь – які прояви несправедливості з боку педагога ранять дитячі душі, обурюють учнів і завдають непоправної шкоди справі навчання й виховання.
            З якими інноваціями не прийде педагог до учнів , але важливою складовою для вчителя є позитивна емоційна налаштованість, яка виявляється в умінні залишати за дверима школи неприємні переживання, поганий настрій. У стосунках із учнями завжди потрібне почуття міри, неприпустимість крайнощів, що виходять за межі пристойності й педагогічної доцільності.
            Ефективність  впровадження нововведень  залежить від правильної організації праці вчителя, його вміння об’єднати і згуртувати учнівський колектив. Учитель – головна фігура педагогічного процесу. Його особистий приклад – могутній фактор навчально -виховного впливу.
                        Бути сучасним вчителем – дуже відповідальне завдання, адже саме від нас учні отримують знання, якими користуються надалі.  А.А.Дістерверг говорив:
 «Учитель для школи – це те саме, що й Сонце для Всесвіту». Дійсно, як Всесвіт не може без життєдайного світла і тепла, так і людство не може існувати без вічної та важкої праці сучасного педагогів.  
       Я у світі інновацій   - це Терпіння , Творчість ( впровадження сучасних інновацій)  , Любов до учня  …                                                         

Методичний скрайбінг ЗОШ 6 Селидове